Wraz z nadejściem ciepłych dni przyjęcia przenoszą się z czterech ścian na świeże powietrze. Nic dziwnego, ponieważ imprezy plenerowe uwielbiają wszyscy bez względu na wiek czy płeć – każdemu kojarzą się z relaksem, wakacyjną beztroską atmosferą oraz świetną zabawą. Jednak, aby impreza stała się wspaniałym przeżyciem należy zapewnić jej uczestnikom odpowiednie atrakcje. W poniższym artykule przedstawiamy kilka ciekawych propozycji!

Emocje, adrenalina, rywalizacja i masa humoru – czyli atrakcje dla dorosłych

Imprezy w plenerze mogą mieć różny charakter od pikników rodzinnych, przez imprezy integracyjne i firmowe, po wydarzenia artystyczne czy tematyczne. Każda forma eventu z oczywistych względów wymaga innych atrakcji. W przypadku imprez, w których udział biorą głównie lub tylko dorośli ciekawym urozmaiceniem zabawy są przeróżne gry zespołowe na świeżym powietrzu. Zawsze każdy chętnie bierze w nich udział, szczególnie jeśli gry mają w sobie nutkę rywalizacji i pozwalają na zaprezentowanie swoich umiejętności. Przykładem gry integracyjnej, która świetnie sprawdza się na każdej imprezie, jest paintball – czyli strzelanie do celu przy użyciu markerów (sprzętu przypominającego broń), wyrzucającego kulki wypełnione farbą. Paintball daje wiele możliwości rozrywki – można zagrać solo, trenując celność lub zorganizować pozorowaną walkę pełną emocji.

Podczas imprez integracyjnych dla dorosłych świetnie sprawdzą się także zawody sportowe, które nieco rozruszają gości i sprawią, że cały event nabierze tempa!

Zobacz również: Jak zaplanować ciekawy event firmowy?

Niezliczona liczba uśmiechów i niezapomniana zabawa czyli atrakcje dla najmłodszych

Przyjęcia na świeżym powietrzu, w których udział biorą dzieci, powinny zapewniać im odpowiednią rozrywkę, dzięki której najmłodsi ani przez chwilę nie będą się nudzić.  Niemałą atrakcją dla każdego dziecka są ogromne dmuchane zabawki, po których pociechy mogą beztrosko i bezpiecznie biegać, zjeżdżać czy skakać, świetnie się przy tym bawiąc przez długie godziny. Ponadto dla najmłodszych uczestników imprezy nie powinno zabraknąć animatora, który zadba o doskonałą i przede wszystkim bezpieczną zabawę organizując dzieciom ciekawe zajęcia oraz atrakcje np. puszczanie baniek, malowanie twarzy czy kalambury.

Świetną rozrywką dla dzieci podczas imprezy plenerowej bez wątpienia okażą się także elektryczne mini samochodziki przypominające autentyczne modele aut, którymi dzieci będą mogły się przejechać i poczuć się jak prawdziwy kierowca. Z pewnością taka atrakcja zrobi niemałą furorę wśród najmłodszych niezależnie od płci.